Na zniszczone włosy: Pantene Pro-V

Matowe, łamliwe, zniszczone, z rozdwojonymi końcówkami. Włosy stale narażone są na różnorodne uszkodzenia. Jest jednak sposób, by im zapobiec i zregenerować pasemka. Produkty Pantene Pro – V na pewno ci w tym pomogą.

Włosy są bardzo podatne na zniszczenia. Zmienne i trudne warunki atmosferyczne (palące słońce, silny wiatr, niskie temperatury), zanieczyszczenia ze środowiska zewnętrznego (spaliny, ciężkie związki chemiczne znajdujące się w powietrzu, smog), stylizacja na gorąco
(prostowanie, suszenie, trwała) i częste farbowanie (zwłaszcza farbami z dużą zawartością amoniaku) sprawiają, że włosy stają się słabe, cienkie i przesuszone. Na pogorszenie kondycji pasemek niekorzystny wpływ mają także: niewłaściwa dieta, papierosy i alkohol, źle dobrane kosmetyki pielęgnacyjne, a nawet chowanie włosów pod czapką lub szalikiem w zimie, czy nieustanne szczotkowanie lub dotykanie i poprawianie. W efekcie włosy tracą blask, sprężystość; ich struktura zostaje osłabiona – keratyna znajdująca się wewnątrz każdego włosa wraz z wysoką temperaturą lub składnikami chemicznymi zanika. Osłabieniu ulegają również cebulki włosowe; podczas modelowania lub rozczesywania wypadają duże ilości włosów.

O zniszczone włosy powinno dbać się kompleksowo. Do odbudowującej kuracji można włączyć suplementy diety, które będą działać „od wewnątrz”. Chcąc jednak poprawić zewnętrzny stan włosów, należy pamiętać o pielęgnacji powierzchniowej. I tu sprawdzi się gama produktów Pantene Pro – V. Kosmetyki z tej serii mają na celu poprawę struktury włosów, wygładzenie i przywrócenie połysku, zapobieganie wypadaniu, łamaniu i rozdwajaniu końcówek. W skład linii wchodzi siedem produktów. Są to: szampon, odżywka, szampon z odżywką, intensywna maska regenerująca, błyskawicznie regenerująca odżywka w sprayu, serum odbudowujące rozdwojone końcówki i olejek z witaminą E.
Oczywiście świadoma i właściwa pielęgnacja włosów nie polega na wykorzystaniu wszystkich kosmetyków dostępnych w tej gamie. Wybierzmy jeden rodzaj odżywki, a do niej dołączmy szampon i olejek z witaminą E. Natomiast do maseczki możemy dobrać szampon z odżywką dwa w jednym. Nałożenie wszystkich produktów przyniosłoby zapewne skutek odwrotny: obciążenie włosów i przetłuszczenie skóry głowy.

Reklama