Dekoloryzacja krok po kroku.

Zrobiłaś zanim pomyślałaś i pofarbowałaś włosy na jakiś paskudny kolor? Masz do wyboru dwie opcje: nosić niechciany kolor na włosach i udawać, że ty to nie ty albo poddać się dekoloryzacji. Czym jest dekoloryzacja, jak ją wykonać i jakie przynosi efekty?

Dekoloryzacja – co to takiego?
Dekoloryzacja to „zdjęcie” koloru, który aktualnie nosisz na włosach, powrót do naturalnego koloru włosów, zabieg zmywania farby. Dekoloryzator jest bardzo silnym rozjaśniaczem. Usuwa barwę włosów, uzyskaną farbowaniem klasycznym, szamponetki lub innym środkiem koloryzującym. Zabieg powinien przeprowadzić profesjonalny fryzjer.

Dekoloryzacja – krok po kroku.
Na początku należy określić, jaki efekt chcemy osiągnąć. Możemy rozjaśnić włosy, rozjaśnić i pofarbować lub całkowicie zmyć kolor. W zależności od tego, którą metodę wybierzemy, fryzjer użyje odpowiedniego produktu: rozjaśniacza, farby i rozjaśniacza lub dekoloryzatora. Pamiętaj, że tak agresywny zabieg, jakim jest „zdjęcie koloru”, może zniszczyć włosy. Może lepiej jest poczekać aż twoje włosy pokryją się odrostami na całej długości?

Najbezpieczniejszym zabiegiem z wyżej wymienionych jest dekoloryzacja. Jest mało inwazyjny i bezpieczny. Polega na usunięciu sztucznych pigmentów z pasemek. Efekty zabiegu są najlepiej widoczne na ciemnych włosach. Dekoloryzator nakładaj na włosy od karku do czubka głowy; nie aplikuj go na odrosty. Preparat możesz nakładać pędzelkiem lub ręcznie – koniecznie włóż rękawiczki. Cały zabieg przeprowadź zgodnie z instrukcją. Po dekoloryzacji umyj włosy w szamponie zakwaszającym, a potem połóż o ton jaśniejszą farbę.

Reklama